13.6 C
Brno
Neděle, 26 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůZe světa5 výjimečných slovenských firem. Hlasováním můžete vyhrát jednu ze 75 cen

5 výjimečných slovenských firem. Hlasováním můžete vyhrát jednu ze 75 cen

Jsou mezi nimi známé značky i úplné objevy.

Dva z pěti nominovaných překročily loni 50milionové tržby a další se pohybovaly v milionech. Patice slovenských firem si všimla i Slovenská spořitelna s magazínem INDEX, kteří nyní vyhlašují druhý ročník byznysových cen FéliX Business Award.

Nominace v pěti kategoriích vybrala patnáctičlenná nezávislá porota po posouzení mnoha kritérií.
O vítězi kategorie Excelentní byznys příběh nebude rozhodovat jen porota. Hlasovat může také veřejnost, jejíž hlasy pomohou vybrat vítěze.

Proč je to důležité: Organizátoři jsou přesvědčeni, že v situaci, kdy posloucháme o odlivu mozků do zahraničí, má význam vyzvednout úspěšné byznysové příběhy. Inovativnost, přidaná hodnota jejich podnikání i společenská zodpovědnost podle nich přispívají k transformaci Slovenska na moderní zemi.

Co můžete vyhrát: Hlasováním pro podnikatelský příběh, který vás zaujal nejvíce, automaticky soutěžíte o některou ze 75 cen. Vyhrát můžete roční předplatné měsíčníku INDEX nebo poukázky na nákup v knihkupectví Martinus, v obchodech GymBeam, Dome kávy a dalších výživových doplňků.

Pro koho můžete hlasovat:
Nominované firmy v kategorii Excelentní byznys příběh spojuje odvaha, nápad a cit pro trendy a inovace, které mění budoucnost Slovenska.

Pixel Federation: Videoherní developerské studio přináší do vývoje nejnovějších her ekologické prvky. Ekologii aplikuje také ve svých aktivitách a firemní kultuře, díky které se mu daří lákat talenty. Loni vynaložilo na aktivity společenské odpovědnosti 22 procent svých finančních prostředků.

Banskobystrický pivovar: Fabrika byla těsně před bankrotem, když ji převzali Branislav Cvik a Ľubomír Vančo. Oba jsou důkazem, že s odhodláním a poctivým přístupem k výrobě lze postavit na nohy všechno. Několika investicemi do modernizace technologie výroby se jim podařilo obnovit pivovarnickou tradici pod Urpínem.

MTS: Český lídr v průmyslové automatizaci patří k silným hráčům i na evropské úrovni. Robotizace a automatizace nebere lidem práci, ale podle zakladatele Juraje Habovštiaka podporuje rychlejší rozvoj jejich potenciálu.

Kompava: Vystudovaná biotechnoložka Želmíra Komorechová přetavila své znalosti do tvorby výživových doplňků, které obstály i v soupeření s etablovanými zahraničními značkami.

Tatrakon: Konzervárna zpod Tater se jako jediná ze slovenských postsocialistických konzerváren úspěšně vyhnula turbulentním změnám. V roce 2020 se přestěhovala do nově vybudovaných prostor, které jí umožnily rozšířit výrobu i zlepšit logistiku.

Vyhlašování výsledků: Jména vítězů 2. ročníku byznysové ceny FéliX oznámí porota v bratislavské Staré tržnici 20. října 2022 v rámci Byznys konference České spořitelny.

FéliX Business Award
je byznysová cena, kterou vyhlašují INDEX a Slovenská spořitelna ve spolupráci s odbornými partnery. Získat ji mohou inspirativní firmy a aktivity, které přispívají k prosperitě, modernosti a společenské odpovědnosti země.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek