5.9 C
Brno
Pondělí, 27 března, 2023
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyJak často je třeba prát podprsenku?

Jak často je třeba prát podprsenku?

Ženy tomuto kousku oblečení věnují při praní mnohem méně pozornosti, než by měly.

Když jde o kalhotky či ponožky, obvykle je nenosíme více než jeden den. Rovněž několikrát týdně házíme do praček trička či jiné „topy“. No je docela překvapivé, že k dalšímu kousku spodního prádla – podprsence, nepřistupujeme stejně poctivě.

Jen málokterá žena si ji vyměňuje po každém jednom nošení a přestože je to oblečení, které dámy obvykle nosí dennodenně, k jejímu čištění se dostanou jen jednou za několik týdnů či dokonce měsíců.

I při podprsenkách přitom existují hygienická pravidla, která je třeba dodržovat. No víte, jak často?

Po každém nošení
Někteří odborníci a prodejci spodního prádla tvrdí, že podprsenky bychom měli házet do koše na prádlo po každém jednom nošení. Znamenalo by to mít v zásobě dostatek dalších kousků, kdyby se nám nechtělo prát každý jeden den.

Delší nošení podprsenky bez jejího opratí by mohlo způsobit rozmnožení bakterií a to může vést k vyrážkám na zádech či ramenech.

Faktem je, že pot, bakterie a špína se usazují do textilie po každém jednom nošení a čím déle zůstává podprsenka bez praní, tím je to horší.

Jiní experti na čistotu oblečení však doporučují méně extrémní řešení – prát podprsenky po každém třetím, maximálně šestém nošení. To by znamenalo hodit je do pračky jednou až dvakrát týdně.

Takový názor má i Lisa Ackerley, expertka na zdraví a hygienu, která varuje: „Nechcete, aby podprsenky začaly páchnout od potu a mastnoty vaší pokožky. Samozřejmě, závisí to na vašem životním stylu a na tom, jak moc jste aktivní, ale měnit podprsenku každý druhý den je dobrá praktická zásada.“

V rukou či v pračce?
Nejšetrnější k podprsenkám je praní v rukou. Zabere vám sice více času, než praní v pračce, ale najít si zhruba čtvrthodinku vás může ušetřit zničení drahých a luxusních kousků.

Samozřejmostí při praní v rukou je jemný prací prostředek

Dobrou zprávou však je, že prát v rukou není nutnost. Pro ženy, které nechtějí obětovat čas nebo nemají přehnaně drahé podprsenky, mohou klidně zůstat při praní v pračce.

Zásadou však je nastavit praní na nízkou teplotu a co nejšetrnější prací program a použít speciální jemný prací přípravek, který zároveň ničí bakterie. Podprsenky také neperte s jiným prádlem jako jsou například ponožky.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek